İlçemize Besi Organize Sanayi Bölgesi (BBOSB) kurulmuş olup, kamulaştırma çalışmaları bitmiş; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından elektrik , yol, su, altyapı çalışmaları için 15.MilyonTLkeşif bedelli ihaleye çıkartılmıştır. Beylikova 48 dairelik sosyal amaçlı TOKİ konutları tamamlandı ve kura ile hak sahiplerine verildi.
Beylikova Devlet Hastanesi Sosyal Tesisleri tamamlandı ve hizmete geçti.
Beylikova Anadolu Öğretmen lisesi tamamlandı ve eğitime başladı.Okulumuz 2014 yılında ilk mezunlarını verecek.
Beylikova Lisesi Çok Programlı Liseye dönüştürülerek; bilgisayar vesüt teknolojileri bölümleri açıldı.
TOKİ tarafından Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencileri için yurt inşaatı, sosyal tesisleri ve çevre düzenlemeleri tamamlandı.
Beylikova Kapalı Spor Salonunu tamamlandı.
Beylikova futbol sahasına 250 kişilik kapalı çelik konstrüksiyon portatif tribün yapıldı.
Beylikova İlçemize bağlı köylere İl özel İdaremiz tarafından 137,2 km asfalt kaplama, 66,5 km stabilize kaplama, 9 km tesviye yapılarak toplamda 212,7 km yol hizmeti sağlanmıştır.
Beylikova’ya bağlı 18 Köye 30 bin 319 metrekare kilitli parke taş, 4 bin 648 metretül bordür döşendi.
Yıllardır bekleyen Beylikova depolama tesisinin 1. kısmı tamamlandı.2. etap olan yer altı sulama borularının döşenme işi ihalesi yapılarak 2014 sonu itibariyle bitirilecektir.
Beylikova cazibe sulaması projesi ihalesi tamamlandı.
Beylikova Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, Lojmanı tamamlandı.
Beylikova İlçesi ve arazileri Havapınar ve İkipınar Dereleri Taşkın Koruma Tesisi tamamlandı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca “Çevre Kirliliğinin Giderilmesi” amacıyla 50 bin Lira yardım yapıldı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca “Çevre Kirliliğinin Giderilmesi” amacıyla sıkıştırmalı çöp toplama aracı verildi.2. sıkıştırmalı çöp toplama aracı için ihaleye çıkıldı.Ek olarak 1 ilaçlama makinası ve 200 adet çöp konteynırı alındı.
Aşağı Dudaş, Gökçekaya, Emircik, Halilbağı, İkipınar, Parsibey, Yeniyurt, Yukarı İğdeağacı Köylerine sabit selektör verildi.
Milli Eğitim Bakanlığı Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından ilçemize 13 derslik, bodrum kat artı 4 kat planlanan Halk Eğitim Merkezi inşaatı ihalesi yapılarak inşaata başlanmıştır.
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 5 yıl içerisinde 215.000 TL hibe edilerek ilçemizin çeşitli bölgelerine kilit parke taşı ve bordür taşı döşeme işi yapıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı; Toprak Reformu Genel Müdürlüğü tarafından ilçe merkez ve 11 köyde arazi toplulaştırma çalışması yapıldı.
İlçemiz içme suyu sorununu Kırmızı Toprak mevkiine açılan içme suyu kuyusu ve su isale hattıyla içme suyu sorunu çözüldü.
İller Bankası tarafından ilçede imar planları yeniden yapılarak yürürlüğe girdi.
İmar planlarının yapılmasıyla birlikte İller Bankası tarafından ilçeye yapılacak olan kanalizasyon projeleri tamamlanarak ihale aşamasına gelindi.
İlçe eski emniyet binası yerine Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı tarafından Beylikova Kültür Evi projesi çizildi, inşaat aşamasına gelindi.
Eskişehir Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından ilçeye otomatik meteorolojik gözlem istasyonu yapıldı.
Eskişehir İl Özel İdaresi tarafından Beylikova ile Akköprü Köyü yol hattı boyunca, Porsuk Çayının yol kenarına çelik koruma bariyerleri yapıldı.
Türkiye Şeker Fabrikası Eskişehir Genel Müdürlüğü’nün Beylikova’da hali hazır bulunan 2 depo ve müştemilatı Başbakanlık Özelleştirme İdaresi tarafından ilçe belediyemize hibe edildi.
Eskişehir İl Özel İdaresi tarafından Yeni Yurt Köyüne sosyal yaşam merkezi inşaatı devam etmektedir.

İLÇELERE GÖRE İCRAATLAR